Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Zonder te zien weten dat iemand er is

Het is zondagmiddag en ik ben even gaan uitwaaien op de dijk. Met deze wind gaat dat vanzelf. De wind heeft in elk geval geen ademnood. Vanochtend waren Bernard Zom en ik in de kerk op gepaste afstand van elkaar. U kunt het horen op de website. Het is een eigenaardige ervaring om door de microfoon een bijna lege kerk toe te spreken, maar ik zie dan in gedachten jullie allemaal voor mij. Zo wordt de vreemde leegte toch weer een beetje vertrouwd. In het gemis ervaar je hoe wij met elkaar verbonden zijn. Dat is ontroerend.

Het is ook een oefening in geloven: zonder te zien weten dat iemand er is. De ervaring van afwezigheid en aanwezigheid tegelijkertijd, dat ook een kenmerk is van het geloof. In woorden van de lezing, de overweging en het gebed, in het gebaar: de bloemen van de bloemschikking op de avondmaalstafel en het licht van de paaskaars, dragen wij de aanwezige afwezigheid, vandaag ook die van jullie allemaal. Wij hebben voor jullie en met jullie gebeden. En wij vertrouwen op het woord van Jezus zelf, die zegt: waar twee of drie in mijn naam bijeen zijn, daar ben ik in hun midden.

Het ga jullie goed, blijf gezond, bescherm elkaar en weet dat God jullie zegent.

 

Ds. Roel Braakhuis

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *