Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Zinzondag op 17 maart: Wat weet u eigenlijk van de islam?

Lekkerkerk, 17 maart: Een lezing door Kamel Essabane

In het publieke domein wordt vaak over de islam gesproken alsof we precies weten wat we dan bedoelen en waar we het over hebben. Maar is dit wel zo? Net zomin als over het christendom bestaan er over de islam eenduidige opvattingen. Het zijn complexe grootheden. Maar wat weten we nu eigenlijk zelf van de islam en is het niet tijd voor een kleine introductie door een deskundige? Kamel Essabane weet ons op een heldere en prettig relativerende stijl de grondbeginselen van de islam duidelijk te maken. In zijn inleiding wordt stil gestaan bij het islamitisch Godsbeeld en mensbeeld. En ook de betekenis van Allah, de profeet Mohammed, de Koran en de shari’a voor moslims komen aan de orde. Ook is er veel gelegenheid tot het stellen van vragen.

Kamel Essabane is docent islamitische godsdienst op de lerarenopleiding aan de Thomas More hogeschool in Vlaanderen en onderwijsbegeleider identiteit en levensbeschouwing bij Arkade. Daarnaast schrijft hij boekrecensies voor nieuwwij.nl en is hij verbonden aan het Fahm Instituut als docent islamitische filosofie en aan Su-Shi intrafaith dialogue, een platform voor dialoog tussen soennieten en sjiieten.

Alle zinzondagen vinden plaats in De Grote of Johanneskerk, Kerkplein 4 in Lekkerkerk, aanvang steeds 15.00 uur.
De toegang is gratis. Na afloop open schaalcollecte.
In de directe omgeving is er voldoende, gratis parkeerruimte.

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *