Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Waarom eten we matzes met Pasen?

Het eten van matzes is een vast onderdeel van het Paasontbijt voor veel mensen. Wat is het verhaal achter de matzes?

Het eten van matzes is van origine een Joodse traditie. In het Jodendom wordt tijdens Pesach – een van de belangrijkste feestdagen van deze religie – de bevrijding uit de slavernij en de uittocht uit Egypte herdacht. Deze uittocht, die geleid werd door Mozes, vond vermoedelijk rond de vijftiende eeuw voor onze jaartelling plaats. Door met Pesach ongezuurde broden, de matzah of matzes, staan gelovige Joden stil bij het feit dat hun verre voorouders in allerijl moesten vluchten. Zo snel, dat er geen tijd meer was om het brood te laten rijzen (Exodus 12-8: “Rooster het vlees en eet het nog diezelfde nacht, met ongedesemd brood en bittere kruiden.”). De Joodse matzes waren van oorsprong vierkant, als verwijzing naar de tegels die de Joden tijdens de ballingschap in Egypte bakten van rivierklei uit de Nijl.

Bronnen:
http://historiek.net/waarom-eten-we-matzes-met-pasen/68473/
https://nl.wikipedia.org/wiki/Matse

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *