Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Van de voorzitter

Dit jaar geen dauwtrappen met Hemelvaart

Traditiegetrouw zouden we gaan dauwtrappen op Hemelvaartsdag. Een traditioneel gebruik op deze dag. Vermoedelijk stonden mensen vroeger al om 3 uur op om te zingen en blootsvoets op het gras te dansen. De dauw van het gras zou een zuiverende werking hebben. Ook om de heropleving van de natuur vieren. Maar: reizen mag ook weer en Hemelvaartsdag valt middenin de kerkreis naar Macedonië. Veel van de trouwe dauwtrappers zijn met deze reis mee. Daarom is er dit jaar geen dauwtrappen. Wij wensen alle deelnemers aan deze reis een goede, mooie tijd toe en kom veilig thuis!

Uit de kerkenraad.

De kerkenraad heeft op 17 april vergaderd. Er was een terugblik op de Paasdiensten. Het waren mooie diensten. Organisatorisch moet in het draaiboek e.e.a. aangepast worden. Een speciaal woord van dank daarbij voor Marlene Lakerveld. Marlene leidde de cantorij en speelde op de piano en het orgel. Dat de zondagsschool ook aanwezig was is als zeer waardevol ervaren. Ook werden een aantal zaken besproken over de inrichting van het gebouw; o.a. de verwarming, de verlichting, het scheiden van afval. Voorbereidingen worden getroffen voor de Pinksterviering op 28 mei, de “Kerk op schoot” dienst (peuter en kleuterdienst) op 11 juni en de overstapdienst op 18 juni. Lucas Zom neemt dan afscheid van de zondagsschool en maakt de overstap naar het eetcafé. Vanaf 2009 tot nu zat er een kind van de familie Zom op de zondagsschool. We gaan je missen Lucas. Er is besloten dat voortaan de kinderen uit groep 8 van de Kromme Draai die godsdienstonderwijs hebben gevolgd een eenvoudige bijbel krijgen. We constateren dat er gelukkig weer meer mensen in de kerk komen nu corona voorbij is en we spreken de wens uit dat alle mensen uit Ammerstol, Bergambacht of waar dan ook vandaan, weten dat de deuren van de kerk van Ammerstol elke zondag voor iedereen open staan.

Namens de kerkenraad, met vriendelijke groeten, Rudy Bieleveld.

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *