Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Ter overweging: Wij wonen aan de stromen

Wanneer u deze nieuwsbrief leest, is het waterpeil van de Lek waarschijnlijk weer wat gezakt. Maar op dit moment (begin januari) staat het water erg hoog. Toen ik onlangs op de dijk naar dat hoge water stond te kijken, schoot me het lied te binnen, dat een gemeentelid me laatst gaf. Een lied door Sytze de Vries geschreven, ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan (in 2008) van onze gemeente. (Weet u trouwens dat lied opgenomen is in een liederenbundel van Sytze de Vries, namelijk Het liefste lied van overzee, deel 1?)

In dit lied speelt het water een belangrijke rol. In alle coupletten komt het voor:

Wij wonen aan de stromen,
geplant langs de rivier,
staan hecht en recht als bomen,
volop met groen gesierd.
Wij hebben goede bronnen
met liefde aangeboord,
de droogte overwonnen,
geworteld in Gods woord.

Wij kunnen voluit groeien
dankzij dit goed gerucht.
Gods liefde laat ons bloeien,-
wij dragen goede vrucht.
Zijn zon bestraalt ons allen,
wekt leven nu en hier.
Hij wacht met welgevallen
zijn oogst bij de rivier.

Het water stelt ons grenzen,
zover het oog vaak reikt.
Wij zijn in Gods omarming
voorzeker ingedijkt!
Zijn liefde hecht ons allen
aaneen tot veilig thuis;
de vrede vormt de wallen,
de trouw ommuurt dit huis.

Ooit woonden aan de stromen
wie ons zijn voorgegaan.
Laat voor wie na ons komen
dezelfde bron bestaan!
Dan hoeft geen mens te vrezen:
het teken van de Vis
zal lichtend baken wezen
waar onze doorgang is!

Het deed me denken aan Psalm 1, waar het beeld wordt gebruikt van een boom die geplant is aan stromend water. Die boom staat voor een gelovige die vreugde vindt in de Thora, de weg die Mozes heeft gewezen. Gelukkig die mens, stelt Psalm 1. Want hij is als een boom, geplant aan waterstromen, die vrucht geeft op zijn tijd, wiens blad niet verdort.

Mooi als we zo, al vruchtdragend en vruchtgevend, komend jaar mogen leven, zo met elkaar gemeente kunnen zijn. Als zo’n boom, op onze plaats aan de Lek. Om met het slot van het lied te spreken: het teken van de Vis zal lichtend baken wezen waar onze doorgang is!
ds. Anne ter Schuur

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *