Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Ter overweging: richting Pasen

Uit liefde voor jou, is het thema van deze veertigdagentijd. Elke zondag zien we hiervan een mooie symbolische bloemschikking in de kerk. Uit liefde voor jou: woorden die laten zien dat je voor iemand van betekenis wilt zijn. Dat het je echt om die ander te doen is. Jezus heeft ons laten zien hoe je dat kunt doen. Hij gaf Zijn tijd, aandacht en zelfs Zijn leven uit liefde voor mensen. Een plek die ons daaraan herinnert is de Tafel van de Heer, waar we worden opgeroepen om te delen van wat we ontvangen en daarom vieren we op Witte Donderdag ook het Avondmaal met elkaar. Zo inspireert Jezus ons tot op de dag van vandaag. In de Veertigdagentijd geven we Zijn liefde door: aan mensen dichtbij en ver weg.

Dat klinkt mooi, maar kan soms ook erg groots aanvoelen. Want hoe doe je dat nu, de liefde van Jezus doorgeven aan anderen? In het magazine dat Kerk in Actie uitbracht dit jaar n.a.v. het thema Uit liefde voor jou, kwam ik een mooi gedicht van Phil Bosmans tegen, dat dit delen van Jezus’ liefde concreet en dichtbij brengt:

Klein

Een beetje liefde
kan als een druppel water zijn
die een bloem de kracht geeft
zich weer op te richten.
Een beetje liefde kan een mens genezen!
Een mens genezen is hem helpen
de verloren moed terug te vinden.
Meer dan door je mond
zal de liefde spreken
door de zachtheid van je handen
de tederheid van je gelaat
en de aandacht van je hart!

Dat we zo op weg naar Pasen mogen gaan.
Ik wens u een goede Stille Week toe en gezegende Pasen.
ds. Anne ter Schuur

 

 

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *