Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Steeds meer kerken in actie voor vluchtelingen

Het overgrote deel (85%) van protestantse kerken is betrokken bij de opvang van vluchtelingen, dat blijkt uit het onderzoek van Kerk in Actie, de diaconale tak van de Protestantse Kerk in Nederland.

Tweederde van de kerk zegt dat de betrokkenheid de afgelopen twee jaar is gestegen en verwacht dat de betrokkenheid de komende twee jaren blijft stijgen. Daarnaast blijkt ook een groot deel van de kerkleden (26%) persoonlijk actief voor vluchtelingen.

Kerkleden bieden vaak praktische hulp zoals taal/inburgering (46%), geld geven (46%), kleding/goederen geven (40%), buddy zijn (32%) of bidden (28%). Binnen de kerken zelf is de betrokkenheid gericht op vluchtelingen wereldwijd (42%) en vluchtelingen in de eigen woonplaats (71%), bijvoorbeeld via statushouders die in gemeente wonen of in asielzoekerscentra verblijven.

Lees verder op https://www.protestantsekerk.nl/actueel/nieuws/steeds-meer-kerken-in-actie-voor-vluchtelingen

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *