Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Quintare zingt Middeleeuws

Op zondag 19 november geeft Quintare een concert in het kader van de zinzondag van de VVP in de Grote- of Johanneskerk te Lekkerkerk. Quintare is ontstaan uit het idee om vijfstemmige muziek in enkelvoudige bezetting, dus voor elke stem 1 zanger, te zingen. Het eerste stuk wat we instudeerden was Cantate Domino van Jan Pieterszoon Sweelinck. Dat beviel zo goed en was zo leuk om te doen dat we er mee verder gegaan zijn en inmiddels is er een behoorlijk repertoire opgebouwd van middeleeuws tot hedendaags. Op het concert van 19 november zingen we Oude Muziek. Grofweg van eind 15e tot halverwege 18e eeuw. Uiteraard zingen we Sweelinck maar ook stukken van Josquin des Prez, John Dowland, Thomas Bateson en Henry Purcell. Ook zingen we enkele stukken met begeleiding door Cees-Willem van Vliet klavecimbel en Diederik van Dijk cello. De dames zingen dan o.a. 2 delen uit het Stabat Mater van Giovanni Pergolesi. Tevens spelen Cees-Willem en Diederik nog een sonate van Georg Philip Telemann en een sonate van Giovanni Bononcini.

Quintare bestaat uit Meanne Voogt sopraan, Caroline Eeftink sopraan, Klaartje Degenaar alt, Arie Versluijs tenor en Peter Krijt bas. Het concert begint om 15.00 uur en is gratis. Wel wordt er aan het eind van het concert een collecte gehouden. Tot ziens op 19 november.

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *