Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

‘Make friends across religions’ wint VN Vredesmedaille

Reclamemaker Mark Woerde kreeg gisteren te horen dat hij de VN Vredesmedaille heeft gewonnen. Hij maakte een videoboodschap over vrede met 22 leiders van verschillende religies. Stuk voor stuk heel vriendelijke mensen, merkt hij op.

Mark Woerde uit Haarlem krijgt de zogeheten Global Business & Interfaith Peace Medal voor zijn videoboodschap, die bedoeld is om vriendschap tussen andersgelovigen te bevorderen. De inspanningen van Woerde en zijn mensen van reclamebureau Havas Lemz en de non-profitorganisatie Letsheal leveren volgens de jury een belangrijke bijdrage aan het reduceren van sociale spanningen.

Woerde kwam op het idee voor de film toen hij in contact kwam met een collega die hem vertelde vaak te worden aangezien voor een terrorist. ‘Ik dacht dat hij een grapje maakte, maar het was helemaal geen grapje. Toen we een beetje verder zochten, zagen we dat gelovige mensen denken dat andersgelovigen hen niet mogen. Terwijl mensen in werkelijkheid juist openstaan voor iemand met een ander geloof. Dan heb je de basis voor een heel lastige spanning, die je maar op één manier kunt oplossen – althans, dat denk ik – en dat is door persoonlijk contact te stimuleren.’

Het duurde 2,5 jaar voordat Woerde de ruim twintig religieuze leiders zover kreeg de oproep ‘Make friends across religions’ in een videoboodschap te ondersteunen. ‘Het is niet een kwestie van een belletje plegen, want ik heb die telefoonnummers niet’, zegt hij. ‘Je zou het kunnen zien als een heel lange direct marketingcampagne om die leiders zover te krijgen om hieraan mee te doen.’ Dat ging overigens niet zonder slag of stoot, zegt hij erbij:

‘Ze waren stuk voor stuk allemaal zeer positief en buitengewoon vriendelijk’, zegt Woerde evenwel. Ook over elkaar. Sommige religieuze leiders kunnen het zelfs goed met elkaar vinden. ‘Zo weet ik dat rabbijn Skorka in het filmpje, uit Argentinië, en de paus een soort van jeugdvrienden zijn en wekelijks communiceren over de voetbaluitslagen.’

 

Verder lezen: https://www.bnr.nl/nieuws/internationaal/10336581/rabbijn-en-paus-communiceren-wekelijks-over-de-voetbaluitslagen

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *