Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Liturgische schikking: 4e zondag in de veertigdagentijd

4e zondag in de veertigdagen tijd.
Lucas 15: 11-32

We zijn halverwege de veertig dagentijd en dit is misschien wel de bekendste gelijkenis die Jezus vertelt. Een vader had twee zonen. In deze gelijkenis staat het huis van God de Vader centraal. Daar is voor iedereen plek en daar is het goed. Je kunt weglopen, zoals de jongste zoon. Hij geniet met volle teugen, maar keert met lood in de schoenen toch weer huiswaarts als het geld op is. Of je blijft thuis, zoals de oudste zoon maar vergeet juist te genieten en beseft niet dat hij het heel goed heeft. Voor beiden heeft de vader een heldere boodschap: mijn huis is jouw huis en geniet van het goede leven dat je hier kunt vinden. Een boodschap waarnaar we op weg zijn. Je bent welkom.

Kernwoorden; open huis – welkom – thuis – voor iedereen.
Symboliek; De verloren zoon komt naar huis voor een nieuwe start.
Tussen de grasstructuur staan groene kale takken en de eerste bloesem.
Feestelijk en symbool voor een nieuw begin.

Schikking: Greet Jongkind

Foto: Sjaak van Buren

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *