Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Liturgische schikking: 3e zondag in de veertigdagentijd

3e zondag in de veertigdagen tijd.
Lucas 13:1-9

Lucas begint met een pittige toespraak. Wie denkt dat hij beter is als een ander heeft het bij het verkeerde eind. Jezus vertelt een gelijkenis: de scherpte van Jezus woorden, maar tegelijk het geduld dat God met mensen heeft. Als mens zijn we geroepen vrucht te dragen door ons in te keren tot God en deelgenoot van zijn Koninkrijk te worden. Als we uitspreken: van U is de toekomst en daar deel van uit willen maken, vraagt het van ons zo te leven dat we tot bloei komen en vrucht dragen.

Kernwoorden;    tot inkeer komen – vrucht dragen – geduld van God.
Symboliek; tak van de vijg met winter vruchten.
Ook vruchten kerstroos (Helleborus) verbinding Kerst en Pasen.

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *