Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Je kunt niet dieper vallen

Je kunt niet dieper vallen
dan in Gods eigen hand,
waarmee Hij ons barmhartig
omvat aan alle kant.

Eens komen alle paden
van lot en schuld, van dood,
bijeen in zijn genade,
voorbij aan alle nood.

Door God zijn wij omgeven
zoals wij hier bestaan.
In Hem zullen wij leven
en tot zijn feest ingaan.

Met deze woorden troostte Arno Pötzsch, Duits vlootpredikant in de Tweede Wereldoorlog en fel tegenstander van Hitler, doodzieke en ter dood veroordeelde soldaten en zeker ook zichzelf. Vallen, jezelf tegenvallen, wegzakken in verdriet om schuld en dood dat heb je soms. Pötzsch vertrouwt dat alles wat we doen en ons overkomt, alle wegen die we gaan, toch uitkomen bij God. Zijn hand vangt ons op en omvat ons met barmhartigheid en genade. Troostende en bevrijdende woorden, toen, in de hel van de oorlog, maar zeker ook in deze herfsttijd.

De kerk zingt dit lied Pötzsch na als lied 916 in het Nieuwe Liedboek.

Margreet Gouwens-de Gier

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *