Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Een nieuw begin. Hemelvaart 2017.

Ooit was God een wolk. God leidde zijn volk uit Egypte en overdag vanuit een wolk die voor hen uitging als zij verder trokken en die zich achter hen opstelde als de vijand hen te na kwam om ze te beschermen. De wolk onttrok de top van de berg aan het oog, als Mozes omhoog ging om met God te spreken. Ooit was God een wolk.

Eeuwen later is er een groepje mensen in Jeruzalem. Zij weten niet wat hen overkomt. Jezus, de man die zij volgen, hun gids en hun vriend is gestorven en toen weer aan hen verschenen. Nu zijn zij op weg vanuit Jeruzalem naar een heuvel buiten de stad. Daar wordt Jezus opgetild en aan zij kunnen hem niet meer zien. Een wolk onttrekt hem aan hun gezicht. Een wolk omhult, als bij Mozes, hoe Jezus thuis komt bij zijn Vader.

Verbluft en aan de grond genageld staren zijn vrienden naar de lucht. Hemelingen, engelen brengen hen weer terug op aarde. Hij komt terug, zeggen ze. Is Jezus dan weg?

 

Ds. Roel Braakhuis

Categories: Geen categorie

1 reply

Trackbacks

  1. Dauwtrappen op Hemelvaartsdag 2017 – Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *