Gemeente rond de kerk van Ammerstol

Het gezicht en de informatiebron van onze gemeente op het internet

Bloemschikking 6e zondag in de 40 dagentijd

‘Palmarum’ – Marcus 11: 1 – 11 ‘De intocht in Jeruzalem’

De bloemschikking van deze 6e zondag in de Veertigdagentijd verwijst naar een gedeelte in het Evangelie naar Marcus, het verhaal van Jezus’ intocht in Jeruzalem. Jezus wordt als een koning binnengehaald, maar de ezel waarop hij zit weerspiegelt het tegenovergestelde. De mensen leggen hun mantels als een rode loper over de weg. Nu roepen zij nog ‘hosanna’, maar al snel zal het omslaan in ‘kruisig hem’. In de bloemschikking verwijst de slinger van rode bloemen en klimop naar de ‘koninklijke weg’ die Jezus gaat, een weg van onvoorwaardelijke liefde en trouw, aan God en mensen.

 

Schikking: Greet Jongkind

Foto: Sjaak van Buren

Categories: Geen categorie

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *